Les Dolomites Lodges

Vítejte v Les Dolomites

V době, kdy je svět globálním místem a stres a shon charakterizují naše každodenní životy, hledáme místa pro dovolenou, kde máme svobodu dělat si, co chceme, a přitom se neobejdeme bez služeb hotelu.
Hledáme místa, kde lze zažít klid a pohodu, a zažít skutečné štěstí, když máme čas
pro lidi, které známe a máme rádi, pro ráj za rohem, pro malé zázraky, které se dějí na malých stezkách.


V našich chaletech a lodges si užijete, protože můžete být sami sebou, zažít klid, cítit vítr
a sledovat, jak roztančí stromy. Zároveň můžete být aktivní uprostřed nejkrásnějších hor světa, Dolomit - světového dědictví UNESCO.
Těšte se na krásnou dovolenou v našich luxusních apartmánech.


Svoboda, hory a prázdniny patří k sobě. Pocity svobody navozují také hory Dolomity,
podle kterých jsme pojmenovali naše apartmány. Vybrali jsme nejvyšší, tři tisíce metrů vysoké vrcholy Dolomit, protože jsme přesvědčeni, že skutečná svoboda se projeví až na vrcholcích.

Dejte si malou pauzu. Jednu minutu. Nemluvte. Stačí se podívat a vidět tu krásu.

...protože Dolomity jsou DECHBEROUCÍ A PŮSOBIVÉ


 SPA & Fitness

Relaxujte, užívejte si a nechte se hýčkat - v našem wellness budete mít veškerý čas na světě jen pro sebe.
Čas na odpočinek a relaxaci. Objevit ticho. A zůstat. Alespoň na pár hodin čistého wellness luxusu.

Venkovní vířivka

Po náročném dni na horách nechceme nic jiného než příjemné hodiny čisté relaxace. Bublající voda naší venkovní vyhřívané vířivky poskytuje v létě potřebné osvěžení. Naopak v zimě se tělo příjemně zahřeje, když malé sněhové vločky tiše kloužou k zemi nebo jsou ve sněhu vidět nějaké stopy. O čistou relaxaci je postaráno o zážitek, protože zde můžete popustit uzdu své mysli. Doprovázet je bude souhra barev, světla a hudby, takže
relaxaci a romantickým chvilkám už nic nestojí v cestě. Venkovní vířivka je ideální pro 6-7 osob a má teplotu minimálně 30°.

Finská sauna

Finská sauna v našich lázních je jedním z nejznámějších typů saunování a jedním z nejúčinnějších způsobů relaxace a odreagování se od stresu všedního dne. Teplo této sauny má blahodárný vliv na naši vitalitu a zdraví. Esenciální oleje z alpských bylin šíří relaxační vůně, které v některých z nás mohou probudit i krásné vzpomínky z dětství. Nechte se hýčkat a prožijte pár pohodových dní v našich apartmánech s wellness & saunou ve Val Badia.

Turecká parní lázeň

Také parní sauna v naší chatě s wellness je místem fyzické i duchovní očisty. Nízké teploty a vysoká vlhkost tohoto typu sauny posilují imunitní systém a vytvářejí obranyschopnost, která vás během roku ochrání před nachlazením. Díky relaxačním a zdraví prospěšným účinkům se stále více lidí stává milovníky saunování. Užijte si pohodové chvíle pohody v Jižním Tyrolsku, ve Val Badia.

Relaxační místnost

Každý z nás chce čas pro sebe, protože ve svém životě potřebujeme chvíle, abychom se odreagovali a nechali volnou mysl.
Jsme rádi, že na chvíli zavřeme oči, ucítíme tlukot vlastního srdce a tep a
alespoň na malou chvíli zapomeneme na všední život . Naše panoramatická relaxační místnost vás zve ke snění a relaxaci během dovolené, je to malé útočiště pro duši. Věnujte se sami sobě a těšte se na pohodové chvíle.

Posilovna

Fitness podporuje naše zdraví a celkovou fyzickou pohodu. V naší tělocvičně nabízíme možnost procvičit si tělo a svaly i při pobytu na našich chaletech. K dispozici jsou různá zařízení, např. běžecký pás, stepper, švihadlo, medicinbaly, nástěnné tyče a posilovací lavice s různými hmotnostmi. Vytvarujte si postavu během dovolené, doma i venku v krásné přírodě.


Místo pro relaxaci a odpočinek

Naše chalety se nachází ve skromné vesnici s pouhými 700 obyvateli, která se nachází v nadmořské výšce 1400 m nad mořem v blízkosti městečka San Martino of Badia ve Val Badia.
Obec se od mnoha dalších malých měst ve Val Badii vyznačuje typickou venkovskou krajinou, která není daleko od té, kterou jste si mohli užívat před mnoha desítkami let. Tradice, typická řemesla a zvyky jsou zvláště zachovány díky menšímu množství turistů.

Pro milovníky přírodních letovisek nabízí venkovské městečko opravdu jedinečnou krajinu plnou lesů, pastvin a polí dobře rozmístěných na svazích, která vás bude provázet směrem k mohutným horským pásmům, dobře viditelným na každém rohu vesnice. 

Puez Group, Gardenacia, Crep dales Dodesc, Putia a Piz Duleda jsou jen některé z vrcholů,  což z vesnice dělá ideální vstup do přírodního parku Puez-Odles.
Obec je vzdálena pouhých 5 km od sjezdovek Kronplatz z Piccolino.

Zvláštností tohoto místa jsou bezesporu "Les Viles", malá venkovská obydlí, která představují společné stavby. Vile (domy) jsou zvláště dobře zachovalé a představují důležitou
lidskou stopu venkovského života starověkého Val Badia.
Mezi stavbami, které připomínají starodávné tradice, je mnoho vodních mlýnů, situovaných podél potoků, které jsou důkazem, že místní obyvatelstvo bylo v dávných dobách zcela soběstačné a ekonomicky nezávislé. Vodní mlýny se soustřeďují v tzv. Mills Valley, v blízkosti "viles" Seres a Miscì.

Aktivní a sportovní na dovolená

Sníh nám dává ticho, krásu a něco, co jde mnohem hlouběji... totiž toto zvláštní kouzlo
vědomí, že svět může být úplně jiný, než si myslíme - plný zimních dobrodružství a nových objevů.

Lyžařské túry a freeride

Projeďte si krajinu s lyžemi, nastavte první stopu sněhem na kopci, zažijte velkolepé vyjížďky v hlubokém sněhu, skákejte přes kameny a úzké rokle a zažijte radost ze života a čistou svobodu - to jsou výjimečné okamžiky zažít skitouring a freeride během dovolené v Dolomitech. Naše apartmány v lyžařské vesničce jsou velmi blízko nádherných destinací  v přírodním parku Puez Geisler.

Výlety na sněžnicích

Výlety na sněžnicích s křupajícím sněhem pod nohama jsou speciální zimní a prázdninový zážitek, který můžete prožít všemi smysly. Od údolí Antersasc až po louky Ciampcios nebo Peitlerkofel nabízí tato malá idylická vesnička vše, co rozbuší srdce milovníků sněžnic. Naše apartmány jsou ideální pro ty z vás, kteří hledají zvláštní zážitky a hluboké spojení s přírodou a horami.

Lyžování

V chladných zimních dnech rychle zvládnout sjezd na svahu a cítit mrazivý vítr ve tváři: Pro lyžaře skutečný sen, pro vás brzy hmatatelná realita! Vesnička se nachází v srdci Gadertalu, takže je ideálním výchozím bodem pro různá lyžařská střediska. 

Naše luxusní prázdninové apartmány jsou jen 6 km od lyžařského střediska Kronplatz číslo 1 v Jižním Tyrolsku a transfer skibusem z Piccolino vás zaveze do lyžařské oblasti Alta Badia
za pouhých 20 minut. Zde v Dolomitech můžete každý den zažít nové a rozmanité sjezdovky. 

Četné chaty s vynikající kuchyní vás zvou k odpočinku při lyžování v Dolomiti Superski a přesvědčí vás svou vřelou pohostinností.

Sáňkování

Když zima obléká krajinu do svých třpytivých bílých šatů a vy máte chuť trávit více času venku, sáňkování je to pravé. Ať už s přáteli nebo s rodinou, sáňkování je velká zábava! 

2,5 km dlouhá sáňkařská dráha na Passo delle Erbe a také sáňkařská dráha Pares-Plan Ranciogn jsou od našich luxusních prázdninových apartmánů vzdáleny pouhých 5-20 minut jízdy autem. Na sáňkařských drahách poblíž areálu Dolomiti Superski je zábava zaručena!

Běh na lyžích

Jízda na běžkách za slunečných dnů zasněženou zimní krajinou Jižního Tyrolska je
zážitkem a zároveň jedním z nejzdravějších sportů. Je to ta nejlepší a nejúžasnější venkovní posilovna, která osvěží vaši mysl a odstraní špatné myšlenky. Naše apartmány nejsou daleko od nejkrásnějších běžkařských tras, jako je Passo delle Erbe, v Pederü nebo ve směru na Armentara v La Val, na úpatí Sasso Croce. Běh na lyžích během zimní dovolené dává možnost cestovat do hloubi sebe sama.

Lyžařské túry s průvodcem

Necítíte se bezpečně na sjezdovce i mimo ni? Chtěli byste mít milého a profesionálního průvodce, který vám ukáže ty nejkrásnější lyžařské túry v Dolomitech? Pro vás jako hosty v našich luxusních apartmánech pořádáme lyžařské túry s průvodcem, jako je Sellaronda, nejznámější lyžařská túra v Alpách; lyžařská túra z 1. světové války, ukazující stopy 1. světové války nebo okruh Lagazuoi, který lyžařům umožní nahlédnout do historie Dolomit. Pestřejší jsou však trasy mimo sjezdovku, které náš průvodce může upravit podle vašich osobních preferencí, pokud jde o obtížnost, nebezpečí a vaše zkušenosti.